ClickCease
 
 

Блог/8 запитів, із якими найчастіше звертаються до психотерапевта

Чому ходять до психолога?
Наша психіка схильна піддаватися впливам подій і явищ, людей, що оточують нас. Не завжди ці впливи позитивні, тому потреба в допомозі психотерапевта при подоланні психологічних труднощів актуальна та залишиться такою в майбутньому. У цій статті ми розглянемо 8 найпопулярніших запитів, із якими звертаються до психотерапевта.

1. Депресія.

Мабуть, найпопулярніший запит, із яким приходять до психотерапевта, — подолати депресивний стан. Депресія — це не просто напад смутку чи ліні, якого можна позбутися зусиллями власної волі. За визначенням, це розлад настрою, ознаками якого є значна втрата інтересу до всього, що раніше приносило радість, неможливість отримувати задоволення, занепад морального духу, що триває протягом двох тижнів або довше.

Коли ви страждаєте від депресії, то потребуєте допомоги психотерапевта, а іноді й медикаментозного лікування. Також для швидшого одужання важливо мати підтримку та розуміння з боку рідних, друзів, які зможуть розділити ваші переживання, допомогти морально й фізично.

2. Труднощі в стосунках із рідними.

Сімейні непорозуміння — ще одна часта причина звернень до психотерапевта. Зазвичай труднощі спричинені конфліктами, відсутністю спілкування та небажанням прийняти думку іншого, неправильною побудовою рольових стосунків, порушенням емоційного зв'язку між батьками й дітьми.

Щоб допомога психотерапевта була більш ефективною, бажано проходити терапію разом із людьми, з якими ви хочете налагодити стосунки. Однак можна займатися і наодинці — так ви зрозумієте власні емоції, ставлення до ситуацій, навчитеся екологічно спілкуватися з рідними та знаходити порозуміння.

3. Пошук себе, власного життєвого шляху.

Іноді непросто зрозуміти, чого ти насправді хочеш від життя. Внутрішній голос перебивають думки людей довкола, яким починаєш довіряти більше, ніж собі. Згодом настає момент, коли думаєш: «А що насправді хочу я? Куди мені рухатися?». Психотерапевт може допомогти вам пізнати себе, власні бажання, захоплення, вподобання. Зрозумівши себе справжнього, ви отримаєте нескінченне джерело енергії для досягнення власних, важливих саме для вас цілей.

4. Важкі життєві ситуації, наприклад, розлучення чи втрата.

У житті можуть трапитися періоди, у яких хотів би ніколи не опинятися. На жаль, їм не завжди можна запобігти й доводиться довго та важко переживати наслідки того, що вже відбулося. Без підтримки рідних та допомоги фахівця із психічного здоров'я зробити це ще складніше. Завдання психотерапевта в такому випадку — допомогти вам допрожити травматичний досвід, зрозуміти, як бути далі, як знову знайти сенс і радість у житті.

5. Тривога, панічні атаки, страхи.

Ці проблеми значно погіршують якість життя та часом змушують змінювати плани, щоб підлаштуватися під них. Серед останніх можуть бути такі страхи: контактування з іншими, замкненого простору, публічних виступів, ухвалення рішень, польотів, іспитів, крові, певних тварин тощо.

Страх здатен бути настільки сильним, що заважатиме почуватися в безпеці. Через страх ви будете намагатися всіляко уникнути того, що його стимулює, а в присутності стимулу відчуватимете крайню тривогу або навіть переживатимете панічні атаки.

Під час панічних атак з'являються вкрай неприємні фізіологічні симптоми: прискорене серцебиття, потовиділення, дискомфорт у кишківнику, відчуття задухи, біль у грудях, а також нерідко страх втратити контроль над ситуацією і страх померти від цих симптомів. Зі свого боку такі симптоми значно обмежують життя, викликають втому, роздратованість, проблеми зі сном та увагою, тому дуже важливо знайти фахівця, який допоможе подолати страх, тривогу, панічні атаки.

6. Розлади харчової поведінки.

З боку оточення ця проблема може здатися несуттєвою, однак це зовсім не так. Лікування розладів харчової поведінки — не справа вашої сили волі чи насильного змушування вас «їсти нормально». В основі проблеми лежать психологічні страждання, які в такий спосіб знайшли своє вираження. У лікуванні розладів харчової поведінки важливо дотримуватися комплексного підходу, тобто звернутися до профільних лікарів — ендокринолога, дієтолога тощо, а ще до психотерапевта й психіатра.

7. Лінь, прокрастинація.

Прокрастинація та лінь — це реальні проблеми, які заважають досягати цілей і реалізовувати задумане. Ви відкладаєте на завтра те, що потрібно зробити сьогодні, завтра знову відкладаєте на післязавтра, так повторюється тривалий час, але ви нічого не здатні із цим вдіяти. Причин може бути багато — від банальної втоми, недосипання, нецікавих завдань чи нереалістичних планів до депресії та емоційного вигорання. На зустрічах із психотерапевтом ви відшукаєте істинну причину цих станів і зрозумієте, як їх подолати.

8. Психосоматика.

Вам можуть бути знайомі щоденні відчуття фізичного дискомфорту, що має різні форми: кишкові розлади, шкірні захворювання, проблеми з диханням, сильні головні болі, хронічна втома. З часом ці симптоми навіть можуть зробити вас недієздатним та викликати значні труднощі в особистому житті. Якщо їхню причину не вдається розшукати за допомогою медичних досліджень, можливо, ви маєте справу із психосоматичним розладом.

У цьому випадку фізичний біль цілком реальний, однак його причина лежить глибше: у психологічних стражданнях, що не змогли знайти іншого способу вираження та проявилися через тілесні страждання. У роботі із психосоматикою психотерапевт допоможе відшукати неусвідомлені конфлікти, які спричинили фізичний дискомфорт, та знайти їм інший спосіб виходу.

Важливо пам'ятати, що під час терапії фахівець не дає готових рішень для ваших проблем. Він підтримує в пошуку правильного для вас рішення та супроводжує на шляху до психологічного добробуту.

Доберемо перевіреного психолога для онлайн та особистих консультацій

100+ клієнтів
повна конфіденційність
якісна терапія
Найпопулярніше
Пишіть: info@coun.com.ua
© 2021 Всі права захищені.
Дзвоніть : +38 (068) 231 39 76