ClickCease
 
 

Блог/Яка різниця між психологом, психотерапевтом і психіатром?

Яка різниця між психологом і психотерапевтом?
У певні моменти життя ми можемо відчувати себе засмученими, виснаженими, злими на весь світ, загубленими. Тоді відчуваємо, що втратили контроль над своїм життям і з цим потрібно щось робити. Постає питання: до кого звернутися по допомогу — психолога, психотерапевта чи психіатра? Розберімося в тому, чим займається кожен із цих фахівців.

Психолог

Це фахівець у галузі психічного здоров'я з вищою психологічною освітою, який надає індивідуальну або групову психологічну допомогу. Він має ґрунтовні знання людської психіки, тому може глибоко проникнути в суть вашої проблеми. У своїй роботі звертає увагу на ваші взаємостосунки, емоції, поведінку, переконання, соціальний контекст.
До психолога слід звернутися, щоб зрозуміти:
- власні емоції, поведінку, потреби;
- що та чому відбувається навколо вас;
- що зробити, щоб досягти психологічного добробуту та покращити стосунки з іншими.

Психолог навчає стратегій, що допоможуть вам подолати поведінкові та емоційні труднощі й у майбутньому робити це самостійно, без його допомоги. Він супроводжуватиме вас та мотивуватиме на позитивні зміни, доки ви не досягнете поставлених цілей.

Психотерапевт

Це людина з освітою в галузі психотерапії. Вона може використовувати широкий спектр методів та напрямів: гештальт-терапія, арттерапія, когнітивно-поведінкова терапія, сімейна психотерапія тощо. Часто психотерапія — це тривалий процес, під час якого можна пропрацювати задавнені психологічні проблеми й травми.

Психотерапевт допоможе:
- подолати депресивні стани;
- впоратися з тривогою, нав'язливими думками;
- пропрацювати страхи;
- налагодити стосунки з рідними, коханими, дітьми;
- пережити кризу чи втрату;
- пропрацювати психосоматичні проблеми;
- подолати інші труднощі, що не потребують медикаментозного лікування.

Психолог і психотерапевт можуть порадити вам звернутися по допомогу до психіатра, коли побачать у цьому потребу. Якщо так трапиться, не варто соромитися та боятися цього, адже психіатри працюють на благо пацієнтів і не будуть робити будь-що проти вашої волі.

Психіатр

Це лікар із медичною освітою. Основна стратегія в його роботі — медикаментозне лікування: фахівець акцентує на фізіологічних аспектах роботи вашого організму. Він діагностує та лікує психічні розлади, допомагає знайти баланс та адаптуватися до оточення.

Серед проблем, які допоможе подолати психіатр:
- нестабільний емоційний стан (різкі напади агресії, сильної тривоги, насилля);
- різкі зміни настрою — від ейфорії до глибокого смутку;
- регулярні та надмірні проблеми зі сном;
- проблеми з харчовою поведінкою;
- соціальне ізолювання;
- втрата пам'яті та труднощі з концентруванням уваги;
- галюцинації, напади марення;
- зловживання алкоголем чи наркотиками;
- інші інтенсивні симптоми, які заважають нормально жити.

Зі свого боку психіатр може порадити вам звернутися до психотерапевта, адже деякі труднощі важливо пропрацьовувати не лише медикаментозно, а й за допомогою терапії. Спільна робота двох фахівців зазвичай приносить користь, однак для початку психотерапії важливо, щоб ви були в стабільному стані та розуміли, що відбувається.

Таким чином, психолог допомагає повернути гармонію у ваше життя і навчитися долати труднощі самостійно, психотерапевт — пропрацювати глибші психологічні труднощі й налагодити стосунки із собою, близькими, психіатр — вилікувати психічні розлади та адаптуватися до оточення.

Доберемо перевіреного психолога для онлайн та особистих консультацій

100+ клієнтів
повна конфіденційність
якісна терапія
Найпопулярніше
Пишіть: info@coun.com.ua
© 2021 Всі права захищені.
Дзвоніть : +38 (068) 231 39 76