ClickCease
 
 

Блог/4 проблеми в стосунках із коханими. Як їх подолати?

Як спонукати свою половинку до походу до психолога?
Якими б ідеальними не були ваші стосунки, труднощів та непорозумінь у них не уникнути. Важливо навчитися спільно їх розв'язувати й рухатися далі, насолоджуючись присутністю одне одного в житті. Ми розкажемо про 4 часті проблеми, з якими стикаються кохані, і про те, як їх подолати.

1. «У наших стосунках немає довіри».

Довіра — це основа здорових і щасливих стосунків. Якщо її немає, ви постійно сумніваєтеся, чи говорить партнер вам правду, і не відчуваєте впевненості в собі. Вас насторожують навіть звичні речі, тому ви постійно напружені та пильні.

Спершу варто знайти причину: можливо, кохана людина підірвала довіру до себе, можливо, ви пережили такий досвід у минулих стосунках. Пам'ятайте, що чим довше ви відчуватимете недовіру, тим сильніше вона буде обтяжувати вас і забирати енергію.

Побудова довірливих стосунків потребує наполегливої роботи. Якщо проблема криється в пережитому досвіді, потрібно працювати над тим, щоб відпустити минуле, адже теперішній партнер — не ваше минуле, це інша людина. Потім потрібно попрацювати над своєю самооцінкою, повернути впевненість у собі. Можливо, ви турбуєтеся, що партнер може покинути вас, бо ви не гідні його. Спробуйте виписати на аркуші паперу всі свої позитивні риси та похваліть за них. Нагадуйте собі, що ви варті того, що маєте.

Якщо ж вашу довіру підірвали, потрібно діяти кардинально. У випадку обману, зради потрібно цілком пробачити партнерові або відпустити його та рухатися далі. Не можна продовжувати недовіряти або постійно сварити кохану людину, якщо ви вирішили зберегти стосунки, адже це не покращить ситуацію. Знайдіть у собі сили ухвалити правильне для вас рішення.

2. «Ми мало спілкуємося, проводимо більше часу порізно, ніж разом».

Нестача спілкування, спільного проведення часу значно послаблюють емоційний зв'язок між партнерами. Тоді навіть дрібні конфлікти можуть закінчитися великою проблемою.

У такому випадку важливо знайти баланс між особистим і спільним, адже робити геть усе разом — також некорисно. Якщо хтось із вас постійно зайнятий, йому важливо спланувати свій час і виділити в дні хоча б 30 хвилин для того, щоб провести їх разом. Цей час повинен бути тільки вашим: танцюйте, приготуйте смачну вечерю та насолодіться нею без ґаджетів, послухайте музику, сходіть на прогулянку. Не чекайте вихідних чи свят, щоб побути разом і поговорити.

3. «Я не можу налагодити контакт із його / її родичами».

Досить поширена та делікатна проблема, коли погляди з рідними вашого партнера різняться. Важливо пам'ятати, що ні ви, ні ваш партнер не вибирали рідню, тому повинні прийняти їх такими, якими вони є.

Погляньте на ситуацію з іншого боку: батьки виховали вашого партнера, і в тому числі завдяки їхньому вихованню він обрав вас. Те, що вам подобається в ньому, також сформувалося під впливом рідних, тому просто спробуйте подумки подякувати їм за це.

Якщо ж рідні партнера ставляться до вас без поваги чи налаштовані вороже, знайте, що ви не зобов'язані жити з ними або перейматися, що про вас подумають. Тримайтеся на відстані, але не вимагайте цього від коханої людини.

4. «Зник вогонь у стосунках, ми постійно сваримося».

Після романтичного етапу стосунків настає період, коли партнери починають притиратися, пізнавати одне до одного ближче, і це вже не так приємно та легко, як було на початку. Ви помічаєте недоліки, а не лише позитивні риси, можете відчувати, що вас не розуміють. У вас зароджуються конфлікти, які важко розв'язати, ви критикуєте та звинувачуєте одне одного, втрачаєте фізичну та емоційну близькість.

Усі ці ознаки вказують на те, що у ваших стосунках настала криза. Це нормальне явище, яке потрібно пережити, щоб стосунки перейшли на новий рівень. Ви можете відверто поговорити з партнером і спитати, чи готовий він працювати спільно над подоланням тимчасових труднощів. У такому випадку терапія допоможе вам пережити кризу «без втрат».

Труднощі в стосунках трапляються в кожній парі, тому що партнери — це два Всесвіти з різними поглядами, характерами, звичками. Їм потрібно об'єднати зусилля, щоб зрозуміти одне одного й дійти згоди. У цьому можуть бути корисними такі навички та звички:

● співпереживання, здатність подивитися на речі очима партнера. Це вміння допоможе вам зрозуміти його емоції, почуття, думки, побачити, чому він поводиться саме так, дати відчути свою підтримку;
● повага до думки та почуттів іншого. Хоч ви й партнери, погляди на певні речі у вас можуть бути різними, тому варто з повагою приймати цю відмінність і не намагатися змінити кохану людину. Звичайно, якщо йдеться про глобальні моменти, наприклад, ставлення до народження дітей, важливо мати спільний погляд на них і рухатися в одному напрямку;
● уміння мирно розв'язувати конфлікти. Їх не потрібно уникати, тому що вони дають поштовх для позитивних змін і росту в стосунках. Коли з'являється конфлікт, важливо сісти та спокійно поговорити з коханою людиною про те, що вас турбує: вислухати її думку й висловити свою, спробувати знайти компроміс, який влаштує вас обох;
● чесність. Намагайтеся нічого не приховувати одне від одного. Ви в одному човні, де не повинно бути таємниць і недоговорювань. Будьте щирими, діліться своїми переживаннями, обговорюйте все, що вас турбує в стосунках. Так ви зможете помітити перше напруження, що здатне призвести до конфліктів, і усунути його ще на початку.

Спілкуйтеся з коханою людиною, намагайтеся зрозуміти її мотиви та розв'язуйте конфлікти мирно, екологічно. Життя занадто коротке, щоб витрачати його на тривалі з'ясовування стосунків та конфлікти!

Доберемо перевіреного психолога для онлайн та особистих консультацій

100+ клієнтів
повна конфіденційність
якісна терапія
Найпопулярніше
Пишіть: info@coun.com.ua
© 2021 Всі права захищені.
Дзвоніть : +38 (068) 231 39 76